Home Staging

Cílem Home Stagingu je dosáhnout toho, aby se nemovitost jevila co nejatraktivněji pro co největší počet potenciálních zájemců o její koupi nebo pronájem, a aby se prodala nebo našla nájemníky v co nejkratším čase a za co nejvyšší cenu.

Home Staging je příprava domu nebo bytu k nafocení fotografií pro realitní kanceláře a k prohlídce potenciálních zájemců. Po provedení Stagingu se váš dosavadní domov stane nemovitostí, která bude moci být úspěšně uvedena na realitní trh jako standardní produkt. Tento proces má více do činění s realitní činností a prodejem než s bytovým návrhářstvím. Jedná se hlavně o přípravu domu k prodeji tak, aby prodej byl finančně co nejvýnosnější pro prodávajícího.

Home Staging se netýká stavu nemovitosti. Jestliže dům potřebuje novou střechu nebo kotel ústředního topení, má špatné základy nebo se mu hroutí veranda, bude potřebovat více než Home Staging. Tyto nedostatky by s prodávajícím měl přehodnotit jeho realitní makléř.

Home Staging není ani bytové návrhářství. Design interiéru, zařízení a doplňky, jaké si sami zvolíte, vdechnou prostoru vašeho domova váš osobní charakter a styl. Home Staging je pravý opak. Je to mimo jiné také proces „vyjmutí domova z domu“. Během Home Stagingu interiér vaší nemovitosti připravujeme tak, aby případní zájemci měli možnost vidět, jaký prostor se jim nabízí, a aby si byli schopni během krátké návštěvy představit, jak by v těchto prostorech mohli žít právě oni.

Staging není útrata – je to investice. Co utratíte za Staging, se vám vrátí. Většina lidí nemá informace, zkušenosti nebo čas na to, udělat vše potřebné a možné k tomu, aby získali dostatečně rychle co nejvíce kupců a svůj dům ukázali v tom nejlepším světle. Pravdou je, že většina lidí nemá ani ponětí, odkud začít a proč (zejména když v nemovitosti bydlí) a jak to vše prakticky provést. Najmout profesionálního Home Stagera je realistickou odpovědí. Ví přesně, co je třeba udělat a proč, a to i v případě, že nemovitost stále ještě obýváte.

Home Staging vám doporučujeme při:

  • Prodeji obytných nemovitostí
  • Pronájmu obytných nemovitostí
  • Realizace vzorových bytů
  • Prodeji nebo pronájmu komerčních prostor

Ukázky Home Stagingu

Před úpravou a neprofesionálně nafoceno:

Home Staging před

Po úpravě a profesionálně nafoceno:

Home Staging po
Tento web pro správnou funkčnost vyžaduje prohlížeč podporující nejnovější standardy, aktualizujte jej prosím.
Některé prvky se mohou zobrazovat špatně.